Ankkurit järjestää pesiskoulua jo toistamiseen myös talvilomalla 25.2.-1.3. Pesiskoulua pidetään koululaisten loma-aikana joka päivä maanantaista perjantaihin urheiluhallilla klo. 11.00-12.30. Pesiskoulu on kaikille 2013 syntyneille tai vanhemmille tytöille ja pojille suunnattua matalan kynnyksen pesistoimintaa.
Pesiskoulun tarkoituksena on tutustua pesäpallon perus lajitaitoihin, mutta ennen kaikkea pitää hauskaa yhdessä erilaisten leikkien ja viitepelien parissa. Aiempaa kokemusta lajista ei tarvitse olla eikä myöskään omia välineitä.
Pesiskoulu sisältää ohjattujen pesistuntien lisäksi aina vakuutuksen, pesiskoulutuotteen ja jokainen pesiskoululainen saa myös diplomin osallistumisesta.
Lisätietoja ja ilmoittautumiset täältä.Kuvassa pesiskoululaisia Kitrolla kesällä 2018
Luitko jo nämä?
SUURI AUTOBINGO ROKULILAUANTAINA 5.7. KELLO 14 KITROLLA!
Rokulipäivien käynnistymiseen enää reipas kaksi ja puoli kuukautta aikaa. Ohjelmaa rokuleille [...]
E, D ja C ikäluokkien lukkarileiri – Su 6. 4. Alajärven koulukeskuksella
LUKKARILEIRI ON NYT TÄYTTYNYT! Alajärven koulukeskuksella järjestetään sunnuntaina 6. huhtikuuta lukkarileiri [...]
Maaliskuun pelit Alajärven Pallohallilla
Kesän tosipelit lähenee, mutta sitä odotellessa on hyvä lähteä seuramaan Ankkurijoukkueiden [...]